Arıza Tespiti

arizatespitiÇözüm Teknik’te arızalı cihazınızın, yapılan test ve ölçümlerle arıza tespiti doğru biçimde yapılır. Cihaz üzerinde yapılacak olan onarım, tamir ve değişimler, ileri teknoloji teçhizat ve makinalarda standartlara uygun olarak yapılmaktadır.

Ezber bilgiler ile lokal parça değiştirmenin ötesine geçemeyen, piyasa tamircilerinin bilinçsizce yaptığı arıza tespitler sonucu, onarılamaz denilen binlerce cihazı onardık.

Anakart tamirinde Marka gözetmeksizin; Apple, Samsung, HTC, LG, Sony ve birçok farklı markada onarım yapan firmamız bu anlam da sektörde ki öncülüğünü daima sürdürmektedir.

Cihazların onarımında en önemli konu doğru teşhistir.  Yanlış yapılan arıza tespiti cihazda farklı bölümleri zarar görmesine neden olur bu durumda cihazın bir daha düzelememesine giden bir sonuç çıkarabilir. Cihazı onarmaktan daha önemli olan arızayı doğru tespit etmek cihazın onarım süresini ve tamir maliyetini düşürüp, onarım sonrası cihazın hatasız çalışmasına olanak sağlar.

Yapılamaz denilen cihazların birçoğu, aslında yanlış arıza tespit sonucu yapılan yanlış müdahalelere bağlı olarak hale gelmektedir.

Cihazınızın bilinçsiz müdahale sonucu onarılamadığı durumlarda “anakart yanmış, işlemci yanmış, anakart çatlamış” diyerek müşteriye onarımın mümkün olmadığını bildirilen cihazlar incelendiğinde ekseriyette bu arızaların sonradan müdahale sırasında oluştuğu görülmektedir.

Konuyu anlamak adına küçük bir örnek verelim;  Tüm akıllı telefonların işlemcileri ortalama 1V ile çalışmaktadır. Düşük voltaj ile çalışan işlemci enerjisini güç entegresi üzerinden almaktadır. Güç entegresi aslında bir sigorta görevi de görür. Yani yüksek akımda, cihazda yanacak ilk parça  güç entegresi olur. Yanan entegreden voltaj geçmeyeceği için işlemcinin yanması söz konusu değildir.

Bu teknik detayı bilmeyen bir teknisyen sizi işlemcinizin yanmış olduğunu söyleyebilir.

Temel elektronik bilgisi olmayan, Cihazın çalışma prensiplerini bilmeyen, kullandığı kalitesiz ısıtıcılar ve havyalarla müdahalede bulunan ve ölçüm araçları bile bulunmayan kişilerce yapılan arıza tespitler ve onarımlar cihazların daha çok arızalanmasına yol açar, bu durumda müşterinin zaman kaybetmenize ve fazladan maliyet yüklenmenize sebep olmaktadır.

Uygun Fiyat

Ücretli onarımlarda, üretici onaylı %100 orjinal yedek parça kullanımı ile kaliteli işçilik hizmetini onarım garantisi ve uygun fiyat ilke birlikte sunuyoruz.

Onarım Başarısı

Yapılan onarımlarda %97 onarım başarısı sağlayarak, Dünya Satış Sonrası ortalaması olan %89 başarı oranının çok üzerinde kesin çözümler sunuyoruz.

Basında Biz

Yerel ve Ulusal Basın'da firmamız hakkında çıkan haberler için TIKLAYINIZ.

İletişim Bilgileri

Dikmen Cd. 195B 06450
Çankaya/Ankara, Türkiye
T: +90 312 480 4888

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Destek Formu